Vyberte položku Stránka

Piknik s rodinou a priateľmi

od | apr 23, 2023 | Príroda s LucyNano

Výber miesta pre piknik s rodinou a priateľmi je veľmi dôležitý. Môžete ísť na miesto, ktoré máte radi, na ktoré máte milé spomienky, alebo na nové miesto.  Ak ste na danom mieste ešte neboli, bolo by dobré ho vopred navštíviť. Zistíte či dané miesto vyhovuje Vašim požiadavkám. Ak si budete chcieť založiť oheň tak vybrať miesto, kde sú verejné grily alebo kde je možné zakladať oheň. Ak chcete vziať zo sebou svojich štvornohých miláčikov tak zistiť či je možné voľné pobehovanie psov na danom mieste. Prípadne možete piknikovať aj u Vás doma na záhrade.
Skrátka nájdite si zaujímavé miesto, kde sa budete cítiť dobre.

Všetko čo potrebujete na piknik s rodinou a priateľmi máme u nás! Okrem mravcov!

       PIKNIK

s rodinou a priateľmi

Skvelý plán

Znie to ako skvelý plán na najkrajší piknik s rodinu s priateľmi!  Základom k úspešnému piknikovaniu je plánovanie. Aj výberu miesta venujte dostatok času. Nechoďte to skúšať  ako sa hovorí „nablind“! Piknik dôkladne naplánujte, pripravte a potom bude nezabudnuteľným zážitkom pre rodinu a priateľov.

Prepojenie s prírodou

Piknik s rodinou a priateľmi je vynikajúci spôsob, ako sa prepojiť s prírodou.
Prepojenie s prírodou Vám umožňuje oddýchnuť si od každodenných problémov a stresov a naplniť svoju dušu pokojom a krásou okolitej prírody.

Dobrodružstvá

Piknik s rodinou a priateľmi poskytuje príležitosť na prechádzku, turistiku alebo jednoduché stretnutie na pláži alebo pri ohnisku, či užitie si rôznych dobrodružstiev. Ja osobne nemôžem ísť s Vami na piknik(teoreticky), ale môžem Vám poskytnúť niekoľko rád a tipov.

Piknikový batoh

Skontrolujte, či máte na piknik s rodinou a priateľmi potrebné veci, aby ste sa cítili pohodlne a bezpečne v prírode. Znamená to, že budete potrebovať veľkú piknikovú deku 150x200cm, piknikový košík s príslušenstvom alebo piknikovú tašku s príslušenstvom, kde nájdete všetko potrebné na piknik ako sú taniere, príbory, poháre, otvárače na víno či pivo, obrúsky, korenie, soľ. Okrem toho potrebujete chladničku alebo piknikovú chladiacu tašku na uchovávanie jedla a nápojov. Skladacie kempingové stoličky a stôl Vám tiež uľahčia usporiadanie a prípravu jedál. V našej ponuke nájdete piknikové koše a piknikové tašky s plnou výbavou a dokonca aj s integrovanou chladiacou taškou, chladiace tašky, kempingové stoličky kempingové stoly.

Nezabudnite si pribaliŤ úsmev

piknik s rodinou a priateľmi

Povýšte piknikovanie na vyššiu úroveň

povýšte piknikovanie na vyššiu úroveň

A aké jedlo si doniesť na piknik s rodinou a prieteľmi? Je lepšie si ho vopred pripraviť doma a na pikniku ho len naservírovať, prípadne zohriať. Čím si viac toho pripravíte doma, tým menej chystania bude na pikniku. Jedlá musia byť ľahko servírovateľné a nešpiniace. Hotové jedlá, sendviče, zeleninové nátierky, šaláty, koláče, pečivo, zeleninu a ovocie. Myslite aj na dostatok vody. A nie len na pitie, ale aj na prípadné umytie seba alebo riadu. Niekoľko fľiaš s vodou si dajte zamraziť. Vydržia Vám dlho studené. A ešte som skoro zabudol na limonádu a dobré víno či pivo. Ale chladené! Termosku naplniť Vašou obľúbenou kávou alebo čajom. A určite sa vyhnite vajciam, mliečnym výrobkom, zmrzlinám.

Na piknik štýlovo

Je dôležité pripraviť sa aj na rôzne počasie a situácie. Zoberte si dostatok oblečenia a obuvi. Myslite na Vašu tepelnú pohodu. Zmeny počasia sú ale nepredvídateľné a možno sa Vám zíde aj pršiplášť. Zabaľte si aj ochranu proti slnku, ako napríklad klobúk, opaľovací krém a slnečné okuliare. A nezabudnúť na repelent a vlhčené obrúsky. A ak sa chcete zamerať na detaily, tak si môžete zladiť outfit s Vašim kempingovím vybavením. U nás sa viete farebne zladiť od deky, batohu, piknikovej tašky až po chladiacu či plážovú tašku.

pikniková taška
chladiaca taška na víno
chladiaca taška
Chladiaca taška
piknikový batoh
chladiaca taška

Užite si piknikovanie na plno

povýšte piknikovanie na vyššiu úroveň

piknik s rodinou a priateľmi
piknik s rodinou a priateľmi

A aby ste si užili piknik na plno, nezabudnite na zábavu a aktivity. Môžete si vybrať stolné hry alebo karty, môžete si naplánovať turistiku, jazdu na bicykli, na kolobežke alebo na kajaku. Alebo lietajúci tanier či slack-line. Vyberte si aktivity, ktoré vás bavia a urobte si z nich príjemný čas strávený s rodinou a priateľmi.

Na záver však nezabudnite na to, aby ste zanechali prírodu čistú a bezpečnú pre ostatných. Zbierajte svoj odpad a dodržujte pravidlá týkajúce sa zakladania ohňov, aby ste predišli prípadným nebezpečným situáciám. Sústredte sa na zachovanie prírody v takej forme, ako ste ju našli. Preto si nezabudnite pribaliť aj vrecká na odpad.

Dúfam, že vďaka aj mojim radám sa z vášho pikniku stane nezabudnuteľná udalosť. A možno do budúcna aj rodinná tradícia.